Strona główna » Blog » Prezent dla 3 latka. jak wybrać?

Prezent dla 3 latka. jak wybrać?

zabawki dla trzylatka

Wybór prezentu bardzo często jest niezwykle problematyczny, zwłaszcza kiedy musimy kupić prezent dla dziecka, tym bardziej, jeśli to nie nasze dziecko, z którym nie mamy kontaktu na co dzień i po prostu nie wiemy, co jest mu w danej chwili najbardziej potrzebne. Potrzeby u dzieci zmieniają się bardzo często, jednak jest kilka takich pomysłów, które zawsze są ponadczasowe i będą dla każdego dziecka rewelacyjnym prezentem, ze względu na to, iż mają one niezwykle edukacyjny wpływ na rozwój dziecka.


Zabawki edukacyjne


Chcąc kupić dziecku coś, z czego wyniesie ono jakąś naukę, zwykle stawiamy na gry czy zabawki edukacyjne. Jest to oczywiście dobry pomysł, jednak nie wszystkie edukacyjne zabawki w rzeczywistości takie właśnie są. Warto jednak uświadomić sobie, że dla dziecka sama zabawa jest nauką, toteż na swój własny sposób będzie ono potrafiło wynieść naukę z każdej swojej zabawy i co za tym idzie, również z każdej wykorzystywanej do tego zabawki. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tej kategorii są jednak zabawki, które polegają na rozróżnianiu czegoś, na przykład kolorów, kształtów, owoców, czy zwierząt, a także zabawki kształtujące mowę, czytanie czy pisanie.


Klocki i układanki


Wszelkie układanki czy też klocki, nawet takie najzwyklejsze drewniane to ponadczasowy prezent, który niezwykle bardzo wpływa na rozwój i wyobraźnię dziecka. Niestety często zapominamy o dobroczynnych właściwościach tych przedmiotów, myśląc, że nie wpłyną one w ogóle na rozwój dziecka i lepiej będzie zainwestować w coś ciekawszego, na przykład rozmawiającą zabawkę, jednak tak naprawdę, to chyba najlepsze, co można sprezentować dziecku, jeśli nie ma ono niczego podobnego w domu. Dzięki układankom czy klockom dziecko musi stworzyć coś z niczego, co zmusza je do myślenia i korzystania ze swojej wyobraźni, a to bardzo wpływa na jego rozwój.


Książeczki


Kolejne bardzo dobre rozwiązanie to książeczki dziecięce. Zarówno książeczki papierowe, jak i te sensoryczne. Można byłoby pomyśleć, iż papierowa książka dla trzylatka to rzecz bezużyteczna, bo przecież dziecko w tym wieku nie czyta, jednakże wcale nie jest to prawda. Dziecko w tym wieku rzeczywiście jeszcze nie umie czytać, natomiast „udaje, że czyta”, czyli dokładniej patrząc na obrazki, opowiada ono swoją historię, co jest pierwszym krokiem poczynionym w kierunku nauki czytania. Żeby ułatwić dziecku ten proces, warto czytać my daną książeczkę jak najczęściej, żeby na podstawie swoich wspomnień nabytych podczas czytania jej przez kogoś dorosłego, dziecko mogło samo opowiadać, patrząc na obrazki. Oczywiście nie wszystko będzie pamiętało, jednak to, czego zapomni, uzupełni za pomocą swojej wyobraźni. Książeczki sensoryczne to z kolei idealne rozwiązanie dla najmniejszych dzieci, ponieważ niezwykle rozwijają one motorykę dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *