Strona główna » Blog » Jak wybrać zabawkę dla dziecka? Kilka prostych

Jak wybrać zabawkę dla dziecka? Kilka prostych

wybór zabawki

Pokoje dziecięce na ogół wypełnione są olbrzymią ilością najróżniejszych zabawek. Spotykamy wśród nich przeurocze maskotki, do których każdy maluch uwielbia się przytulać podczas snu czy leżenia, ale też zestawy klocków, puzzle przedstawiające postacie ze znanych bajek i filmów animowanych, tradycyjne kolorowanki oraz czytanki dla najmłodszych. Wybór jest naprawdę spory. Zabawki dziecięce już kilka lat temu były wyraźnie zróżnicowane, a teraz z roku na rok tylko ich przybywa, co rodzicom wcale nie ułatwia zakupów. Jak tu więc spośród tysięcy podobnych artykułów wybrać te, które rzeczywiście wykazałyby się najwyższą wartością?


Bezpieczeństwo zabawek

Kluczową cechą każdej dobrej i porządnej zabawki będzie jej bezpieczeństwo. O ten aspekt powinien zadbać każdy producent wyrobów dziecięcych. Klient może natomiast sam sprawdzić, czy zabawce udało się przejść przez wszystkie testy bezpieczeństwa i sprostać surowym restrykcjom, gdyż potwierdzeniem tych wszystkich własności są atesty. Zabawka, która je posiada, na pewno będzie jakościowa i prawidłowo wykonana. Zabawka bez atestu nie powinna być natomiast w ogóle kupowana.


Zabawki dla małych dzieci

Małym dzieciom najlepiej kupować takie zabawki dla dzieci, które swoją formą i kształtem będą przypominać jednolite bryły bez żadnych mniejszych czy wyciąganych elementów. Zabawka musi być prosta. Jej powierzchnia powinna być przy tym gładka, wyzbyta z jakichkolwiek ostrych rantów czy mocno zakończonych brzegów. Warto spojrzeć nawet na jej wagę. Zabawki dziecięce raczej powinny być lekkie. Gdyby bowiem maluch przez przypadek upuścił sobie na stopę coś cięższego, mógłby przypadkiem zrobić sobie poważną krzywdę, a tego nikt przecież nie chce.


Te podstawowe rady każdemu rodzicowi powinny przynajmniej częściowo ułatwić zakupy. Jeżeli natomiast ma się jakiekolwiek podejrzenia co do tego, że zabawka została źle wykonana, składa się z nieodpowiednich dla dzieci elementów czy występują w niej dodatki chemicznych i toksycznych substancji, trzeba od razu odłożyć ją na półkę. Można też zgłosić taki przedmiot do Inspekcji Handlowej, która ma prawo wycofać go ze sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *