Strona główna » Blog » Jak dopasować zabawkę do wieku dziecka?

Jak dopasować zabawkę do wieku dziecka?

zabawki a wiek dziecka

Jeżeli nieumiejętnie dopasujesz zabawkę do wieku swojej pociechy albo wręcz w ogóle nie zwrócisz uwagi na ten aspekt, istnieje spore ryzyko, że twoje dziecko w ogóle nie będzie chciało się nią bawić. A szkoda by było tracić w ten sposób pieniądze. Wartościowa zabawka dla dzieci to ta zabawka, która jest chętnie używana.

Zwróć więc uwagę zarówno na upodobania i zainteresowania twojego dziecka, jak i po prostu na jego wiek. Inne rzeczy przypadną do gustu niemowlakom czy noworodkom, inne < a href="https://wyspyskarbow.pl/prezent-dla-3-latka-jak-wybrac/">zabawki dla trzylatka, a zupełnie inne przedszkolakom bądź maluchom, które właśnie idą do szkoły. Niektóre zabawki dla pewnych osób mogą okazać się wręcz niebezpieczne. Większość wyrobów przeznaczona jest dla dzieci w konkretnym wieku, dlatego te zalecenia zawsze musisz sprawdzać, szukając informacji na ich temat w oznaczeniach umieszczanych bezpośrednio na opakowaniach. Są one ważne z jeszcze jednego powodu. Oferując dwulatkowi zabawkę kierowaną do dzieci od lat pięciu, ryzykujesz tym, że nie będzie on w stanie się ją bawić, bo okaże się ona dla niego po prostu za trudna.


Najprostsze są na ogół zabawki dla dzieci kierowane do niemowlaków. To, co je wyróżnia (w sumie jedyny taki ich element) to mocne kolory, które dla maluszków są znacznie łatwiej rozpoznawalne. Starszym dzieciom oferuje się natomiast nieco ciekawsze zabawki. Kupując je, zwróć jednak uwagę na to, by były one porządnie wykonane, jeżeli tylko nie chcesz, by zostały zdewastowane w ciągu kilku dni. Starsze dzieci uwielbiają niszczyć wszystko to, co tylko wpadnie w ich ręce. Dla nich zabawki powinny być też zróżnicowane pod względem formy i faktury. Im ciekawsze będą, tym po prostu lepiej.


Jeszcze starszemu maluchowi możesz natomiast zacząć proponować takie zabawki, które z kolei zachęcą go do ruchu. Świetna zabawka dla dzieci to przecież klasyczna, najzwyklejsza w świecie piłka. Równie dobry wybór to skakanka, trampolina czy paletki do gry w badmintona. Tego typu zabawek będziesz mógł używać wspólnie ze swoim dzieckiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *